Ministerstvo financí oznámilo, že firmy v regionech zasažených tornádem získají daňové úlevy

28.6.2021

picture

Související služby

Daňové poradenství

Zpět na výpis

 

Ministerstvo financí v souvislosti s vyhlášením stavu nebezpečí v regionech Břeclav a Hodonín připravilo úlevy v daňové oblasti, které pomohou poškozeným občanům a firmám zvládnout nelehkou situaci způsobenou živelní katastrofou z 24. června

Generálního pardonu, který Ministerstvo financí neprodleně vyhlásí ve Finančním zpravodaji, je zmíněno:

  1.  posunutí splatnosti daně z příjmů fyzických i právnických osob z konce června do konce srpna
  2.  posunutí podání daňového přiznání, kontrolního hlášení a platby DPH za měsíc květen o jeden měsíc
  3.  prominutí zálohy na silniční daň, která je splatná 15. července.

Tyto úlevy se budou vztahovat na automaticky na daňové subjekty, které mají sídlo či pobyt na území správních obvodů obcí s rozšířenou působností Břeclav a Hodonín, pro něž byl s ohledem na mimořádnou událost – řádění tornáda území těchto správních obvodů. Sídlo a bydliště se dokládat nijak nemusí, případný převažující výkon činnosti se dokládá oznámením.

Společnosti, kteří byli živlem postiženi, ale jsou mimo katastry nejvíce dotčených obcí, mohou o příslušná posunutí žádat individuálně.

Finanční správa zmiňuje, že bude vůči poškozeným postupovat s maximální vstřícností, kterou jí zákon umožňuje. Zároveň bude přednostně vyřizovat případné individuální žádosti poškozených subjektů o snižování záloh daně a případné s tím související vracení záloh v červnu již dříve zaplacených.

Pro více informací se obraťte na náš daňový tým, který Vám rád pomůže.

Zdroj

 

Autor
Ing. Lucie Purchartová Marketing Manager
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.