TAX FLASH - Finanční správa nově nabízí možnost elektronického podání žádosti o posečkání daně

2.4.2021

picture

Související služby

Daňové poradenství

Zpět na výpis

 

Finanční správa nově nabízí možnost elektronického podání žádosti o posečkání daně, případně jejího rozložení na splátky. Žádost lze jednoduše vytvořit pomocí webové aplikace na adrese: https://ouc.financnisprava.cz/poseckani. Z rozhodnutí ministryně financí je navíc prominut správní poplatek za podání žádosti, a to v případě kdy je žádost podána do 16. 8. 2021 (běžně 400 Kč).

Poplatník je povinen v žádosti uvést některý ze zákonných důvodů (§ 156 odst. 1 daňového řádu), pro který může správce daně posečkání nebo rozložení daně na splátky povolit, a tyto důvody řádně podložit. Správce daně jinak nemusí žádosti vyhovět.

Pokud jste se v souvislosti s mimořádnými a ochrannými opatřeními či nařízenou izolací dostali do problémů s placením daní či povinných odvodů na pojistném, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme situaci řešit.

 

 

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.