TAX FLASH - Posun termínu pro podání přehledů na sociální a zdravotní pojištění

9.4.2021

picture

Související služby

Daňové poradenství

Zpět na výpis

 

Dne 31.3.2021 schválil Senát novelu zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, na  základě které je pro všechny OSVČ posunut termín pro podání přehledů na zdravotní pojištění za rok 2020 do 2. srpna 2021. Novela zákona čeká už jen na podpis prezidenta republiky.

V případě přehledu o příjmech a výdajích pro správu sociálního zabezpečení mohou učinit podnikatelé podání a úhradu nedoplatku nejpozději do 30. června 2021. V tomto případě však nejde o prodloužení či posunutí lhůty, ale podobně jako u přiznání k dani z příjmů Česká správa sociálního zabezpečení pouze promíjí sankce za pozdní podání. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby byl přehled podán a případný nedoplatek uhrazen do 30. června 2021. Za den úhrady se považuje den připsání platby na účet příslušné okresní správy. Pokud daňové přiznání podává daňový poradce, tj. ve lhůtě do 1. července 2021, platí standardní lhůta pro podání přehledu do 2. srpna 2021.

Posunutí termínu pro podání přehledů bude určitě velkou úlevou všem OSVČ, jelikož po prominutí sankcí za pozdní podání daňového přiznání, dochází k posunu také nezbytných přehledů pro správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovny.

 

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.