TAX FLASH - Zvýšení paušálních záloh u paušální daně

27.10.2021

picture

Související služby

Daňové poradenství

Zpět na výpis

Poplatníci daně z příjmů fyzických osob, kteří využívají paušální režim, případně zvažují do paušálního režimu od nového zdaňovacího období vstoupit, by měli  zpozornět. Od zdaňovacího období roku 2022 dojde ke zvýšení měsíčních paušálních záloh. Zvýšení je způsobeno růstem záloh na sociální a zdravotní pojištění.

Konkrétně nová výše zálohy bude 5 994 Kč, přičemž tato částka zahrnuje minimální zdravotní pojistné ve výši 2 627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 % na částku 3 267 Kč a daň z příjmů, která činí 100 Kč. 

Poplatníci, kteří zvažují vstup do paušálního režimu musí oznámení podat do 10. 1. 2022, přesto že je termín až téměř za dva měsíce, doporučujeme si vstup do paušálního režimu zvážit již teď, abyste měli dostatek času na propočet, zda je pro Vás paušální daň výhodná.

Pokud potřebujete poradit, neváhejte kontaktovat náš daňový tým.

Autor článku: Kristián Červinka

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.