Nejzajímavější transakce v roce 2021

17.2.2022

picture

Související služby

Transakční poradenství

Zpět na výpis

Jaké byly nejzajímavější transakce pro našeho partnera Pavla Postla v loňském roce?

S ohledem na dobu, po kterou přeměny, akvizice, či jiné restrukturalizace realizujeme, mám tendenci vždy zmiňovat ty, které přinesly něco nového, překvapivého či speciálního. Zejména v oblasti podnikových přeměn si po těch desítkách realizací myslím, že nás již nemůže nic překvapit. Jsem rád, když je praxe barvitá a jedinečná, protože člověk nezakrní. 

Bavíme-li se o přeměnách, byla zajímavá změna právní formy společnosti Blue style – konkrétně z komanditní společnosti na akciovou společnost, kde bylo nutné sladit více cílů a dílčích termínů, aby byla realizace maximálně efektivní.

Dále musím samozřejmě zmínit fúzi českých módních e-shopů, (Zoot, Urban Store, Digital People), kde bylo zejména na straně klienta zapotřebí enormního nasazení, aby vše klaplo.

Z přeshraničních transakcí bylo zajímavé pracovat na vkladech závodů a to např. u leadera na trhu kryptoměnových služeb společnosti CONFIRMO nebo u předního poskytovatele nebankovních půjček – společnosti Zaplo. M&A se nesly zejména ve znamení MBO a přípravy několika transakcí, které věřím, že se dokončí v letošním roce.

Na závěr je třeba dodat, že každá práce a projekt, na kterém jsme pracovali, byl svým způsobem zajímavé a specifický. Těšíme se, co nám tento rok přinese.

 

Další novinky z kategorie - Články a rozhovory