U nás v Auditu táhneme za jeden provaz

7.4.2021

picture

Související služby

Auditorské služby

Zpět na výpis

Dnes bychom Vám rádi představili naše auditorské oddělení. V každé poradenské skupině je audit vnímán jako jedna z klíčových služeb, ne jinak je tomu i ve skupině APOGEO Group.

Ač je audit činností velmi svázanou pravidly a regulací, s čímž souvisí precizní dokumentace všech činností v rámci spisu auditora, jedná se bezesporu o činnost velmi zajímavou a variabilní. Auditorské služby jsou ve většině případů poskytovány v sídle klienta (pokud tedy neřádí pandemie COVID 19 :) ), takže si můžete být jisti, že každý týden strávíte na jiném místě u jiného klienta. Nedílnou součástí naší práce je také cestování a poznávání nových míst, kam by se za normálních okolností člověk nedostal. A nezbytnou výbavou každého auditora či jeho asistenta musí být precizní komunikační dovednosti. Komunikujeme s různými typy lidí od účetních, přes finanční ředitele až po majitele firem. Navíc audit je týmovou prací, takže nesmírně důležitá je také komunikace v týmu, který daný audit zpracovává.

 „Z mého pohledu je určitě nejdůležitější komunikace. Často musíme s klientem řešit i nepříjemné otázky, navíc každému klientovi může vyhovovat jiný způsob komunikace. Dalšími ideálními vlastnostmi pro tuto práci je chuť učit se novým věcem, cílevědomost a schopnost táhnout za jeden provaz,“ tvrdí Jaromír Chaloupka, Audit Manažer. Ve skupině APOGEO Group pracuje již sedmým rokem, v auditu pak působí již bezmála 13 let. V roce 2012 se stal certifikovaným auditorem v rámci Komory auditorů České republiky.

 „Také já se domnívám, že klíčem k úspěchu v našem odvětví jsou zejména tzv. soft skills. Účetní předpisy, auditorské standardy či postupy nebo jiná legislativní pravidla si lze postupem času osvojit a stát se erudovaným odborníkem. Tohle je zkrátka profese, kterou musíte mít rádi. Myslím si, že na spoustu lidí, kteří prošli auditem, působí tento obor černobíle. Buď audit zbožňujete, nebo nenávidíte,“ doplňuje Tomáš Brabec, který působí v APOGEO Group na pozici Partner, Audit services. V auditu pracuje již více jak 15 let, v roce 2010 se stal certifikovaným auditorem v rámci Komory auditorů České republiky.

 Velmi rádi přivítáme do našeho týmu nové kolegy, více informaci najdete v sekci kariera jsou vypsané aktuální pracovní pozice. Do našeho týmu hledáme jak zájemce se zkušenostmi v oboru, tak i juniorní kolegy, takže minimální znalost účetnictví a auditních postupů není překážkou, za předpokladu, že uchazeč naplňuje výše popsané, tedy zejména komunikativnost, cílevědomost a týmovost.

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.