GFŘ zveřejnilo informaci k testování na onemocnění COVID-19

6.4.2021

picture

Související služby

Daňové poradenství

Zpět na výpis

V souvislosti s nejasnostmi v uplatňování DPH v oblasti poskytování služeb testování na onemocnění COVID-19 poskytovatelem zdravotnických služeb, vydalo GFŘ informaci k jednotnému postupu.

Od daně se dle ustanovení § 58 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, osvobozuje poskytnutí zdravotní služby, kterou se v souvislosti s testováním COVID-19 rozumí testování osob s příznaky na základě požadavku/doporučení lékaře/hygieny, ale i testování preventivního charakteru, tzn., na žádost zaměstnance/zaměstnavatele, pendlera, turisty, podnikající osoby, osoby s nebo bez příznaků nemoci z důvodu návštěvy rodinného příslušníka apod.

Uvedené se použije u služeb testování na COVID-19 v případě antigenního a PCR testování na přítomnost viru, ale i na testování na přítomnost protilátek. Podmínkou pro osvobození je, že poskytovatel má oprávnění k poskytování zdravotních služeb.

 

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.