Návrat dětí do škol od 12. 4. 2021

12.4.2021

picture

Zpět na výpis

 

Ode dneška 12. 4. 2021 se vracejí děti do škol, které budou fungovat na principu rotační výuky. Rotační výuka je umožněna zhruba polovině žáků základních škol, kteří se budou střídat po týdnu výuce z domova a ze školy. Zatímco od loňského počátku pandemie COVID-19 se vrací žáci do škol potřetí, novinkou je jejich povinné testování na koronavir.

V souvislosti s částečným návratem žáků do škol mohou rodiče řešit ošetřovné, ke kterému přineslo bližší informace na svém webu Ministerstvo práce a sociálních věcí. Nadále nárok na ošetřovné vzniká při péči o dítě mladší 10 let nebo dítě až do věku 26 let, které je závislé na pomoci jiné osoby, a byla mu zakázána přítomnost ve školním zařízení. Také vzniká nárok na ošetřovné, pokud má žák na základě rotační výuky každý druhý týden zakázáno být fyzicky ve škole. V souvislosti s rotační výukou mají rodiče nárok na výplatu ošetřovného pouze za takové období, kdy dítěti nebylo umožněno být ve škole. Není tedy umožněno vykazovat dny prezenční výuky (dny, kdy mohlo být dítě ve škole) jako dny péče o dítě, a to ani pokud se rozhodnou pro výuku doma (např. pokud mají obavy o zdraví dítěte).

Váš APOGEO team

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.