Napojení excelových souborů na účetní programy

16.11.2021

picture

Zpět na výpis

Přinášíme vám další článek z pravidelného seriálu krátkých a srozumitelných článků, kde odborníkům z jiných oblastí vysvětlujeme, jak jim digitalizace a automatizovaná práce s daty usnadní každodenní úkony. Články vydáváme ve spolupráci s firmou Gauss Algorithmic.

Snadná datová integrace

Dnes se zaměříme na integraci dat z různých zdrojů. V Gauss Algorithmic umí integrovat nestrukturovaná data jako například excelové tabulky, webový obsah, různé typy dokumentů nebo obrázky. Pojďme si to ukázat na praktickém příkladu. Tato účetní firma pracuje s objemnými excelovými tabulkami, které tvoří podklady například pro daň z příjmu právnických osob (DPPO), a potřebuje tabulky importovat v určitém formátu do účetního programu.

Automatizace zpracování dat

Dřívější běžná praxe našeho klienta byla taková, že data z excelových tabulek přepisovali ručně, čímž strávili zbytečně mnoho času. Mohlo by se to zdát jako banalita, s níž vás nenapadne obracet se na datové specialisty, ale i takové situace řešíme. Rutinní zpracování dat automatizujeme a vy se můžete věnovat specializovaným a náročnějším úkolům. Dbáme při tom na bezpečnost i cenu. Naše řešení nevyžadují nákladnou administrativu do big data projektů.

_____________________________________________________________________________________________________

Autor článku: Jiří Pešák

Zdroj: https://www.gaussalgo.com/learn-with-me/napojeni-excelovych-souboru-na-ucetni-programy-integrace-dat-pro-laiky

Další novinky z kategorie - Digitalizace a automatizace

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.