APOGEO spouští HR outsourcing, tým povede Tereza Svatošová, posilou je Jan Rechnovský

24.7.2020

picture

Související služby

Účetní a mzdové poradenství

Zpět na výpis

Outsourcing v oblasti HR začala firmám nabízet česká poradenská skupina APOGEO. Tým odborníků, kteří budou klientům k dispozici, povede Tereza Svatošová, Payroll & HR Manager skupiny. Členem týmu APOGEA bude i Jan Rechnovský, konzultant v oblasti firemních procesů s dlouholetými zkušenostmi v oboru.

Skupina APOGEO tak doplní své dosavadní portfolio služeb tvořených účetním a daňovým servisem, auditem, znaleckými posudky, transakčním poradenstvím nebo zakládáním firem na klíč.

„Tereza získala své dosavadní zkušenosti při práci v naší skupině, kde působí už devět let,“ říká většinový vlastník APOGEO Group Josef Jaroš. „Jan má více než dvacetileté profesní zkušenosti, působil jako interní i externí HR manažer v různých firmách a na základě vlastního výzkumu založeného na sběru dat u více než stovky zaměstnavatelů vytvořil vlastní metodiku recruitingu,“ přibližuje Jaroš. „Jsme velmi rádi, že kývl na spolupráci,“ dodává.

„S poptávkou po tomto rozšíření stávající spolupráce se na nás obracelo stále více klientů i společností, které dosud našimi klienty nejsou,“ vysvětluje Tereza Svatošová.

„Z šetření, které jsme uskutečnili mezi 800 našich současných a bývalých klientů, pak vyplynulo, že HR outsourcing už využívá 17 procent dotázaných. Uvažovat je o něm ochotno 21 procent firem, které jej dosud nevyužívají,“ dodává.

„Důvodem sílící poptávky je obecně nízká úroveň interních HR vzhledem k potřebám moderně řízených firem. Výrazným argumentem jsou také vysoké náklady interního HR v době ekonomické krize,“ konstatuje Jan Rechnovský.

Podle Svatošové byly dvě třetiny firem oslovených v průzkumu o velikosti do 100 zaměstnanců, čtvrtina do pěti set a čtyři procenta nad 500 zaměstnanců. Zapojily se ale do něj i subjekty s jednotkami zaměstnanců a samostatně podnikající OSVČ.

Pro novináře

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.