Audit Evropské komise o střetu zájmů

31.5.2019

picture

Zpět na výpis

Dotace do zemědělství.

V rozpočtovém období 2014 až 2020 mají čeští zemědělci dostat postupně z evropských i národních zdrojů 96 miliard korun. A největším příjemcem ze všech podniků je právě holding Agrofert. Větší část těchto dotací je takzvaně nárokových. Čerpají je prakticky všichni zemědělci. Konkrétně třeba na hektar obdělávané plochy a kus chovaných hospodářských zvířat. Jiné dotace jsou ale nenárokové, to znamená, že se o ně musí příjemce aktivně ucházet. To se týká investičních dotací například z Operačního programu Podnikání a Inovace pro konkurenceschopnost. Z něj Agrofert částečně financoval třeba linku na výrobu toustového chleba.

Firmy, ve kterých figurují ministři se nemohou ucházet o dotace a nebo investiční pobídky a pokud v nich má člen vlády alespoň čtvrtinový podíl, tak jsou vyloučeny i z veřejných soutěží a u telefonu Vítězslav Hruška, partner společnosti APOGEO.

TELEFONÁT - ČT24


Pro novináře

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.