Finanční správě se přestává dařit u soudů. Podnikatelé se brání

9.7.2019

picture

Zpět na výpis

Převážně firmy a podnikatelé vyhrály v loňském roce spory za 3,2 miliardy korun. Finanční správa za 3,4 miliardy. V minulosti tento poměr nebyl zdaleka tak těsný.

„Věřím tomu, že spousta sporů dopadne u soudu v neprospěch Finanční správy,“ říká Jiří Žežulka, bývalý šéf Generální finančního ředitelství a daňový expert ze společnosti Apogeo.

Upozorňuje také na to, že dokument Finanční správy odhaluje, že správce daně je úspěšný zejména v menších kauzách. Ve větších naopak vyhrávají poplatníci.

„Z těch čísel vyplývá, že správce daně je úspěšný v kauzách, které jsou řekněme do pěti milionů korun, doměřené daně. Zatímco daňové subjekty jsou úspěšné v kauzách s řádově dvaceti, třiceti miliony. Tím pádem pro ně náhrada škody bude vysoká,“ upozorňuje Žežulka.

Pro novináře

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.