Objem zadržených odpočtů DPH se zvýšil na 5,1 miliardy

22.3.2018

picture

Související služby

Daňové poradenství

Zpět na výpis

Objem zadržených nadměrných odpočtů k DPH se ke konci února zvýšil na 5,1 miliardy korun, což je nejvyšší částka od konce května 2016. Vyplývá to z údajů, které poskytla finanční správa.

"V rámci analytické činnosti byly v daném období zjištěny vyšší nesoulady v uplatňovaných nadměrných odpočtech. Z tohoto důvodu bylo v rámci standardní činnosti správců daně přistoupeno k prošetření těchto rozdílů.

Vzhledem k mlčenlivosti nelze poskytnout žádné detailnější informace," sdělila správa. "V posledních týdnech začal správce daně sám dobrovolně vracet úroky ze zadržených odpočtů. Ale ten subjekt si o tom musí říct, ale nicméně, když si řekne, tak je dostane. Takže škody za toto nepřiměřené řízení začnou narůstat," upozornil daňový expert APOGEO Jiří Žežulka.

Pro novináře

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.