„Plaťte a neptejte se proč.“ Video odkrývá drsné metody daňových úředníků

10.9.2020

picture

Související služby

Daňové poradenství

Zpět na výpis

Když se vám to nelíbí, můžete si stěžovat, slyšel řidič Martin Bártek, kterému se v důsledku chyby financů vyšplhal daňový dluh z nuly na 750 tisíc korun. Od ledna jsme s ním hledali cestu ven z dluhové pasti.

V reportáži z investigativní série Ve stínu daňového pekla se znovu potvrzuje, že úředníci Finanční správy nenesou za své chyby žádnou odpovědnost. A to ani v takových případech, kdy jejich chybná rozhodnutí mají fatální dopad na životy a rodiny daňových subjektů.

„Ta jejich odpověď panu Bártkovi je ve stylu, že dluh prostě nestrhávali, neřeknou proč, a vy teď najednou plaťte,“ komentuje zvrat v přístupu finančního úřadu Tereza Ševčíková z občanské poradny Pod křídly. Bártkovým případem se intenzivně zabývá už několik let a – jak ukazuje reportáž, kterou si můžete pustit v úvodním videu - výrazně mu pomohla s řešením dluhu. Martin Bártek, obyčejný řidič z Valašského Meziříčí, se v roce 2014 na finančním úřadu dozvěděl, že po letech splácení dávného daňového nedoplatku a úroku „už nic platit nemusí“. A úřad mu opravdu v dalších letech přestal strhávat pravidelné srážky ze mzdy. Zanechal mu ale zástavní právo na jeho pozemku, který měl hodnotu pár desítek tisíc korun.

Více se dozvíte na odkazu níže, kde hovoří také Jiří Žežulka, bývalý šéf Finanční správy a nynější partner poradenské skupiny APOGEO.

Pro novináře

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.