Skupina APOGEO začala poskytovat služby PKF Family Office, ke spolupráci získala Patricka Butlera

3.10.2018

picture

Související služby

Transakční poradenství

Zpět na výpis

Pod značkou PKF Family Office začala česká poradenská skupina APOGEO poskytovat služby zaměřené na generační správu rodinného majetku, jeho zachování a distribuci. Ke spolupráci se jí podařilo získat jednoho z nejzkušenějších manažerů v této oblasti, Patricka Butlera. Ten mimo jiné 11 let vedl privátní bankovnictví Deutsche Bank ve Vídni, má bohaté zkušenosti i s institucionálním bankovnictvím.

„V České republice už existuje klientela, která takové služby potřebuje a dokáže je ocenit, zatím je ale nikdo nenabízel v potřebné šíři,“ říká Josef Jaroš, většinový vlastník APOGEO Group. „Někteří se zaměřují jen na správu finančního majetku, jiní zase umějí právně ošetřit nástupnictví v rodinné firmě,“ popisuje situaci Jaroš.

Zároveň upozorňuje, že v anglosaském světě, kde jsou tyto služby nejrozvinutější, mají více než stoletou tradici. „To je náskok, který se nám hned tak dohnat nepodaří,“ připouští. APOGEO Group nabídla novinku nejprve vybraným stávajícím klientům. K dispozici je rovněž zájemcům o založení svěřenského fondu, kteří se na společnost obracejí jako na zakládajícího člena Asociace pro podporu a rozvoj svěřenských fondů (APRSF).

„Smyslem a posláním PKF Family Office je podpora klientů s využitím naší znalosti poradenského byznysu a našich dlouhodobých spolehlivých partnerů z mnoha oborů. Klientům PKF Family Office budeme poskytovat podporu v běžných životních situacích – nákupy a prodeje rodinného majetku, úpravy a správu majetkových struktur, ale třeba i prodej automobilu či zařízení rodinné dovolené,“ vysvětluje Vítězslav Hruška, prokurista PKF Family Office.

„Chceme ve správě majetku vytvořit jakýsi ekvivalent spolehlivého rodinného lékaře, který zachová úplnou diskrétnost a s cílem vyléčit vybere adekvátní diagnostiku a léčbu. Tento přístup nám umožňuje pro klienta vybrat právníka, znalce, notáře, daňového poradce či účetního bez ohledu na značku a cenu, ale pouze s ohledem na požadovaný výsledek a řešení,“ dodává Hruška. Sám je jedním z konzultantů na úrovni partnerů skupiny, kteří jsou připraveni věnovat se klientům PKF Family Office osobně.

PKF je mezinárodní poradenská síť, která se skládá z více než 400 kanceláří působících ve 150 zemích světa. Členské firmy skupiny PKF dosahují souhrnného obratu více než 1 bilion dolarů. APOGEO Group je členem PKF od roku 2017, Českou republiku v ní zastupuje jako jediná.

Pro novináře

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.