TÉMA TÝDNE/PORADNA: Jak ochránit majetek jeho vložením do svěřenského fondu

Svěřenský fond může založit kdokoliv ve prospěch kohokoliv, s tím, že jeho správcem může být také kdokoliv. Třeba kamarád, blízká osoba, najatý profesionál. Něco nepatří nikomu.

Svěřenský fond to je, jak říká soudce Nejvyššího soudu Roman Fiala, právní systém jak z jiného vesmíru. A o to jde. Ideální nástroj jak pro potomky, ale i pro zakladatele, jak ochránit majetek například před exmanželkou, která nemá nikdy dost, či exekucemi. Třeba katastr se svěřenským fondem pracuje už běžně.

Profesionálními správci disponují poradenské společnosti, jako třeba česká skupina APOGEO, poskytující ekonomické a finanční poradenství, která je zároveň spoluzakladatelem Asociace pro podporu a rozvoj svěřenských fondů. V řadě případů je proto nejen vhodné, ale i nutné, aby správcem byl profesionál.

 

 

Pro novináře

Nechte si zasílat náš newsletter

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.