APOGEO dělá dětem Vánoce veselejší!

22.12.2021

picture

Zpět na výpis

Letos jsme před Vánoci zopakovali vánoční příspěvek pro Dětský domov Charlotty Masarykové v Praze Zbraslavi.

,,Jedná se o unikátní projekt dětského domova, kde děti žijí ve vybavených bytech a mohou si vyzkoušet jaké je být doma, a ne v domově. Právě na jejich vybavení nábytkem, spotřebiči a dalšími nezbytnostmi příspívame.“ komentuje partner společnosti APOGEO Tomáš Pacovský.

„Děti mají vlastní pokojíčky, oblečení, hračky a individuální péči od vychovatelky a vychovatele, kteří se jim nepřetržitě věnují. Zapojují se do běžných domácích úkonů a učí se, co znamená vařit, uklízet a mít něco svého,“ popisuje manažerka marketingu APOGEO Group Lucie Purchartová a zároveň dodává : ,,Jsme velmi rádi, že se nám letos povedlo uspořádat ve spolupráci s Českou ragbyovou unií letní dětský den, kde si děti dali s námi oběd a vyzkoušeli si zahrát rugby pod dozorem zkušených trenérů. Zároveň jsme na podzim děti navštívili v bytě na který přispíváme a mohli jsme s nimi strávit nějaký čas a za to jsme velmi vděční, vidíme, že to má smysl.“

„Náš domov poskytuje péči ohroženým dětem zejména ve věku od jednoho roku do šesti let, tedy do zahájení školní docházky,“ přibližuje Radka Soukupová, ředitelka DDCHM.

„APOGEO se snaží pomáhat tam kde je potřeba dlouhodobě, nejde o jednorázovou aktivitu,“ podotýká Josef Jaroš. „V minulosti jsme již podpořili například nadaci Kapka Naděje, neziskovou organizaci Splněná dětská přání či nadaci Divoké Husy, která pomáhá těm, kteří pomáhají,“ upřesňuje.

Kromě finanční pomoci jsou poradci ze společnosti APOGEO připraveni poskytnout i své odborné služby. „Partnerům z neziskových organizací jsme v minulosti poskytli i výrazný objem pro bono služeb,“ nastiňuje Jaroš.