České ragby na vítězné vlně!

1.8.2018

picture

Zpět na výpis

Čest, nadšení, solidarita, kázeň a úcta. To je ragby a skupina APOGEO je významným partnerem tohoto gentlemanského sportu.

České ragby má za sebou jednu z nejlepších sezón ve své historii. Obě mužské reprezentace, ta „klasická“ i ta sedmičková, zaválely na mistrovství Evropy. Naši hráči také v obou dvou formách ragby porazili soupeře z těch „nej“ ragbyových zemí. Třešničku na dortu přidala Dukla svým výkonem na Evropském poháru klubů 7, kde porazila španělské mistry. Za těmito úspěchy stojí realizační tým v čele s jihoafrickým trenérem Philem Pretoriusem.

Reprezentace mužů:

 • 3. místo v divizi Trophy mistrovství Evropy Český tým teprve loni postoupil zpět do do druhé nejvyšší divize ME, Trophy. Tam ovšem nebojoval o udržení, jak to v těchto případech obvykle bývá, ale o čelní umístění. Nakonec bral bronz, což znamená celkově 9. místo v tabulkách ME.
   
 • Historické vítězství nad týmem New Zealand Ambassador’s XV 23 : 15 Letos k nám už počtvrté přijel novozélandský tým, hrající pod patronátem novozélandského velvyslance pro země střední Evropy. Předešlá tři utkání Novozélanďané vyhráli, letos ovšem narazili. V týdnu sice smetli českou reprezentaci do dvaceti let, ale hlavní utkání mělo úplně jiný průběh. Český tým byl skvěle připraven, hrál výborně takticky a vedl od začátku do konce. 


Reprezentace mužů v ragby o sedmi hráčích (olympijské ragby): 

 • 1. místo v divizi Conference mistrovství Evropy a postup do divize Trophy Do sedmičkové reprezentace příchod nového trenéra vliv novou krev. Ve třetí divizi ME převálcovala všechny své soupeře a hladce postoupila do vyšší divize. Tím se zařadila do širší evropské špičky. ASO Dukla ragby 7.
   
 • Vítězství nad španělským mistrem Hernani CR 7 na Evropském poháru klubů v ragby 7 Ragbyový oddíl Dukly se soustřeďuje na olympijskou formu ragby o sedmi hráčích. Jeho hráči také tvoří páteř české sedmičkové reprezentace. Letos na jaře se Dukla zúčastnila Evropského poháru klubů v ragby 7 v ruském Petrohradu a kromě velmi dobrého pátého místa si domů přivezla i několik cenných skalpů. Ten nejcennější bylo vítězství nad mistry Španělska, tedy země, která byla dosud v sedmičkovém ragby vysoko nad námi a probojovala se i na olympiádu. 
   
 • Vítězství nad výběrovým jihoafrickým týmem South Africa 7’s Select ve finále turnaje Euro Prague 7’s 19 : 17 Své kvality Dukla prokázala i na kvalitně obsazeném sedmičkovém turnaji Euro Prague 7’s, kde ve finále porazila tým složený z hráčů další ragbyové velmoci, Jižní Afriky. 

Pokud se chcete spojit s tímto výjimečným sportem i vy, kontaktujte nás!

Pavel Chaloupka, prezident Českého ragby
e: pavel.chaloupka@rugbyunion.cz, tel.: +420 603 920 513

Případně Martina Charváta
e: martin.konektor.charvat@gmail.com, tel.: +420 602 665 578

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.