Fúze fashion značek - ZOOT, Bibloo, UrbanStore

29.9.2021

picture

Související služby

Transakční poradenství

Zpět na výpis

Těší nás, že jsme se mohli podílet na fúzi největších českých módních e-shopů - ZOOT, Bibloo, UrbanStore. Patří k nim ještě značka Different a všechny jsou součástí Investiční skupina Natland.

Skupina Digital People nabízí zákazníkům výběr z 1,2 milionu kusů oblečení, bot a doplňků od 300 značek. Zatímco Urban Store je zaměřen především na sportovní oblečení, Bibloo přináší prémiové značky, které dosud v Zootu chyběly. Překryv zákaznických databází e-shopů činí 3 %, skupina by tak měla být schopná cílit na všechny typy zákazníků.

Na fúzi pracovali širší externí i interní týmy z různých oblastí, za APOGEO se zakázce věnoval tým Transakcí a Znalecké kanceláře, kdy naši odborníci řešili zejména:

  • Asistenci při řízení projektu, sledování milníků a odborné konzultace k ekonomickým i daňovým otázkám fúze sloučením
  • Ocenění jmění společností v rámci fúze
  • Modelace zahajovací rozvahy a asistence při jejím finálním sestavení

„Fúze, která bude účinná od 1. října 2021, má mimo jiné přinést zjednodušení v rámci účetnictví, skladování, IT i nákupu stovek módních značek. Například účetnictví přejde na jeden homogenní systém, zmenší se počet ručních a nadbytečných kroků. Vše má jeden cíl, kterým je ještě lepší zákaznický zážitek při nákupu módy online v kombinaci s výdejnami radostmi, kterými konkurence nedisponuje,“ říká Tomáš Raška, většinový vlastník skupiny Natland.

Jen více takových strategických fúzí, které mohou firmy posunout o level výš. Těšíme se na úspěchy této firmy a přejeme hodně štěstí.

Zdroj :

https://www.mediaguru.cz/clanky/2021/09/digital-people-spoji-e-shopy-zoot-bibloo-urbanstore-a-different

 

Autor
Pavel Postl Partner / Transactions