MPSV připravilo návrh na zvýšení minimální mzdy

9.11.2005

picture

Zpět na výpis

V roce 2006 by se měla minimální mzda zvýšit dvakrát. Tento návrh Ministerstva práce a sociálních věcí by měl být konce listopadu předložen vládě.
 

MPSV navrhuje, aby se měsíční minimální mzda zvýšila poprvé od 1. ledna 2006 o 6,6 %. Měsíčně by tak lidé, kteří pobírají minimální mzdu, měli dostávat místo současných 7 185 Kč 7 660 Kč. Minimální hodinová mzda by měla vzrůst ze 42,50 Kč na 45,20 Kč.

Druhé zvýšení o 6,2 % navrhuje MPSV od 1. července 2006, kdy by měly zároveň nabýt účinnosti zákon o životním a existenčním minimu a zákon o pomoci v hmotné nouzi, které nyní projednává Parlament ČR a jejichž cílem je kromě sociální ochrany především motivovat lidi k práci. Měsíční minimální mzda by od tohoto dala měla činit 8 135 Kč a hodinová minimální mzda 49,20 Kč.

Minimální mzda je nejnižší peněžité plnění, které je zaměstnavatel podle zákoníku práce povinen poskytnout zaměstnanci za vykonanou práci. Výše a podmínky pro její poskytování stanovuje vláda svým nařízením. Naposledy se zvýšila od 1. ledna 2005.

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Další novinky z kategorie - Novinky

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.