Novinka stravenkový paušál

25.2.2021

picture

Zpět na výpis

Od ledna letošního roku mohou zaměstnavatelé poskytovat svým pracovníkům místo stravenek nezdaněnou hotovost v podobě stravovacího paušálu.

Zatím firmy o tento benefit nemají takový zájem, jako se očekávalo. Unie zaměstnavatelských svazů ČR dělala anketu v které bylo zainteresováno 596 společností a vyšlo najevo, že na stravenkový paušál přešlo zatím jen 9 % ze zúčastněných společností.

Náš daňový expert Martin Bortlík potvrzuje obavy v tom, že může být zabaven v rámci exekuce. V souvislosti se zavedením stravenkového paušálu vyvstala otázka jeho exekuovatelnosti, která přináší řadu názorových rozporů. Minimálně do ustálení správní praxe doporučujeme se stravovacimu paušálu u osob postižených exekucí raději vyvarovat.“ Pro více informací si přečtěte publikovaný článek zde https://1url.cz/hzAgb

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.