O zvýhodněné úvěry z programu COVID II půjde žádat od 2. dubna, s výjimkou Prahy

30.3.2020

picture

Související služby

Transakční poradenství

Zpět na výpis

Dovolujeme si Vás informovat, že dnes byly zveřejněny informace k programu COVID II, prostřednictvím kterého bude možné opět žádat o zvýhodněné úvěry, přičemž poskytnutí úvěru budou posuzovat a vyhodnocovat komerční banky.

Komu je podpora určena:

  • opět malým a středním podnikům a živnostníkům, kteří byly zasaženi současnou mimořádnou situací i omezeními v souvislosti s přijetím nouzového stavu a potřebují provozní financování - financování zásob, mezd, nájemného, energií, splatných závazků.

Regionální omezení:              

  • v první fázi nebudou podpořeny firmy působící v Praze (očekáváme, že pro ně bude tato možnost až v další fázi programu).

Výše úvěrů a státní podpory?

  • komerční úvěr od 10 tis. do 15 mil. Kč až na 3 roky s dokladem splátek až o 12 měsíců s finančním příspěvkem státu na úhradu úroků a státní zárukou ve výši 80 %.

Příjem žádostí                             

  • od 2. dubna 2020.

Jak zažádat?                                     

  • ideálně prostřednictvím své stávající banky a bankéře (je-li na seznamu spolupracujících s ČMZRB) případně je možné oslovit i jinou vybranou banku. Banka sama žádost vyhodnotí a v případě pozitivního vyhodnocení následně žádost dořeší s ČMZRB.

 
Další vývoj sledujeme a rádi vám pomůžeme připravit podklady, či převezmeme komunikaci s vybranou bankou.
 
V případě zájmu o bližší informace či asistenci neváhejte kontaktovat Pavla Postla, partnera pro oblast transakcí (pavel.postl@apogeo.cz, +420 775 879 997).

Tým APOGEO Group

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.