Sněmovna schválila daňový balíček

10.4.2017

picture

Zpět na výpis

I přes návrhy senátních změn, týkající se zejména oblasti DPH a nemovitých věcí, bylo nakonec schváleno původní znění Poslanecké sněmovny, a novela nyní čeká na podpis prezidenta republiky.

Mezi nejdůležitější změny, které daňový balíček přináší, patří například zvýšení daňového zvýhodnění na druhé dítě o 2.400 Kč ročně, u DPH potom rozšíření režimu přenesené daňové povinnosti (tzv. reverse charge) a v daňovém řádu by mělo dojít k usnadnění úhrady daní a poplatků, kdy bude nově daňovým subjektům umožněna úhrada platební kartou. Stěžejní změnou v rámci balíčku zůstává omezení maximální částky u paušálních výdajů na polovinu, nově však bude možné uplatnit současně s použitím paušálních výdajů i daňové zvýhodnění na dítě a slevu na manžela/ku bez omezení.  

Daňový balíček se měl stát účinným od 1. dubna 2017, nestihl se však do té doby schválit a vydat, a tak se jeho účinnost bude řídit obecným pravidlem a nastane patnáctým dnem po jeho vyhlášení ve Sbírce zákonů. 

 

Další novinky z kategorie - Novinky

Nechte si zasílat náš newsletter

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.