Úvěry COVID II pro mimopražské firmy a podnikatele v procesu, ti pražští by se měli také připravit

2.4.2020

picture

Zpět na výpis

Jak jsme s předstihem informovali, dnes bylo zahájeno přijímání žádostí o státem podporované úvěry do výše 15 milionů Kč, přičemž stát prostřednictvím ČMZRB poskytuje až 80% příspěvek na úhradu úroků a záruku až do 80 %.

Ačkoli je podpora v této fázi určena jen pro mimopražské podnikatele, zájem je obrovský. Žádosti tak půjde podávat jen do 3.4.; 23.59 hodin.

Informujeme, že aktuálně byl zveřejněn užitečný materiál, jak správně postupovat a jaké úkony očekávat -  https://www.cmzrb.cz/podnikatele/zaruky/zaruka-covid-ii/zadost-o-zaruku-z-programu-covid-ii/.

V návaznosti na naše předchozí sdělení připomínáme, že je třeba bezodkladně kontaktovat svého bankéře či vámi zvolenou banku a u ní zažádat o provozní komerční úvěr. Sama banka pak vyplní i jednu z povinných příloh.

Dále musíte vyplnit samotnou žádost o poskytnutí záruky se základními informacemi a přílohu s indikací, na jaký účel a v jaké výši budou finanční zdroje použity. Veškeré tyto přílohy naleznete v rámci odkazu výše. Žádost včetně příloh se podává elektronicky.

S ohledem na to, že očekáváme v následujícím týdnu či týdnech rozšíření programu i pro Prahu, doporučujeme pražským podnikatelům s přípravou neotálet a také kontaktovat svého bankéře. Zároveň je na místě si připravit žádost včetně příloh, neboť forma bude obdobná či totožná.   

V této souvislosti Vám rádi pomůžeme připravit veškeré podklady pro účely žádosti i žádost samotnou, či pomůžeme s komunikací s vybranou bankou.

Držíme pěsti!

Váš APOGEO Tým

 

Další novinky z kategorie - Novinky

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.