20. 09. 2018

Úvodní slovo

Vážení klienti a obchodní přátelé,

po skončení letních prázdnin vydáváme další díl našich ANews, ve kterém naleznete informace o nových službách PKF Family Office, zajímavé informace o probíhajících projektech a do kterého rovněž zařazujeme informace ze sportovního odvětví.

Následující měsíce do konce roku budou bezesporu patřit k těm dynamičtějším.
Česká ekonomika pracuje na hranici svého potenciálu, čelíme rekordní zaměstnanosti a prakticky všechny sektory zaznamenaly nárůst mzdových nákladů. Nadto nás čekají komunální volby, přičemž už nyní je jasné, že řada témat politických stran a kandidátů má spíše než komunální republikový rozměr, a to včetně témat ekonomických.

Co ale přijde na konci roku? Už nyní můžeme vidět první signály svědčící o zpomalování ekonomiky, dochází ke zvyšování základních úrokových sazeb a tempo růstu příjmů státního rozpočtu také pomalu ztrácí dech.

I v příznivých dobách je proto nutné přemýšlet o budoucnosti a navzdory nemožnosti ji zcela předvídat činit již dnes taková opatření, která nám umožní pružně zareagovat na změnu situace. Připomeňme proto heslo skautů:

Buď připraven!

Jiří Žežulka

Nechte si zasílat náš newsletter

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.