Hospodářská krize – ztráta ekonomické efektivity!

14.2.2014

picture

Zpět na výpis

Řešením je převzetí struktury společností.

Úvodní slovo

Klientem APOGEO je společnost, která vlastnící a/nebo nebo má významný vliv na celou řadu společností podnikajících v oblasti developmentu. Klient působí v České republice a v zahraničí historicky kontroloval celou řadu tuzemských a zahraničních subjektů. Počet těchto subjektů v době konjunktury sice odpovídal potřebám expanze, nicméně v době hospodářské krize v letech 2007/2008 ztratil svoje ekonomické opodstatnění a efektivitu. Náklady na běžnou správu a údržbu těchto společností, tj. vedení účetnictví, podávání daňových přiznání (DPPO, DPH), audity, konsolidace, reporty, nájemné, personální náklady, nejenom výraznou měrou převyšovaly pozitivní efekty, ale v některých případech v důsledku nepřehlednosti došlo ke ztrátě efektivní kontroly klienta nad společností.

Průběh zakázky

APOGEO se s klientem dohodlo na převzetí správy těchto společností a zajištění veškerého potřebného servisu v těchto následujících krocích:

  •  Zmapování struktury vlastnictví, personálního obsazení a dodavatelsko-odběratelských vztahů.
  •  Průběžné finanční a účetní daňové prověrky jednotlivých společností a identifikace klíčových problémů.
  •  Pro aktivní řešení zjištěných skutečností, poskytnutí účetního, daňového poradenství, zajištění nominálního servisu a poskytnutí služeb SMART Office.
  •  Převzetí společností do kompletní správy a likvidace a výmazy nepotřebných právnických osob.

Závěr

V současné době se historická zahraniční struktura klienta zeštíhlila na třetinu původního počtu. Všechny společnosti ve střední a východní Evropě jsou pod kontrolou klienta, řádně vedou účetnictví a jsou součástí skupinového reportingu.

Další novinky z kategorie - Případové studie

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.