Komplexní podpora managementu společnosti ze sektoru informačních technologií

25.6.2013

picture

Zpět na výpis

Významná úspora nákladů spojena s poskytnutím komplexních poradenských služeb ve srovnání s alternativním individuálním poptáním dílčích služeb.

Úvodní slovo

V roce 2013 tým odborníků znaleckého ústavu APOGEO Esteem poskytnul českému soukromému holdingu působící v České republice a na Slovensku, zabývající se informačními technologiemi, komplexní podporu managementu společnosti v předakviziční fázi při projektu fúze sloučením (Leverage downstream merger).

Průběh zakázky

Upozornili jsme zde na rizika projektu spojená s potenciální žalobou dotčených akcionářů, potřeby právních služeb, služeb daňového poradce, služeb auditora, služeb znalce, potřeby ready made SPV a potřebu koordinace projektu zajištěnou oddělením Management Consulting. Součástí této podpory bylo i vysvětlení důvodů proč je vybraná služba potřeba. Veškeré tyto služby jsme byli schopni komplexně zabezpečit včetně oslovení externích subjektů pro účely právního zastoupení.

Závěr

Hlavní profit spočíval v úspoře času a finančních prostředků, které bylo ve znatelně menší míře nutné vynaložit pro potřeby předakvizičního poradenství. Samozřejmostí byla následná sleva odvedených prací z ceny prací potřebných k realizaci akviziční fáze. Celková dlouhodobá daňová úspora pro klienta z dané transakce měla více než 100 krát převýšit vynaložené náklady na komplexní poradenské služby.

Další novinky z kategorie - Případové studie

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.