Rekonstrukce a přestavba bytového domu v Praze

26.6.2013

picture

Zpět na výpis

Postupné rozšíření poskytovaných služeb, až na komplexní portfolio, které naše skupina nabízí.

Úvodní slovo

Spolupráce započala v roce 2011 zajišťováním daňového poradenství v rámci projektu rekonstrukce a přestavby bytového domu v Praze na Vinohradech. Zanedlouho jsme poradenský servis rozšířili také o vedení účetnictví, auditorské služby a služby oceňování staveb a pozemků (pro účely tržní a pro účely daně z převodu nemovitostí). 
 

„Spolupracujeme s poradenskou skupinou APOGEO, která se zaměřuje na činnost developerských společností z daňového pohledu. Profesionální přístup k řešení daňových a účetních aspektů developerských projektů mě u poradenské skupiny APOGEO opravdu mile překvapil. Jejích služeb jsme využili např. v případě aplikace sazby DPH u bytové výstavby či v rámci řešení problematiky vyvolané investice. Mimo to nás informuje o chystaných změnách v daňových zákonech a radí nám, jak v dané situaci nejlépe postupovat a předejít případným nepříjemnostem. Je důležité vědět, že spolupracujeme s odborníky ve svém oboru, na které se můžeme v každém ohledu spolehnout.“

Michal Kunrt, partner BM Develop

Průběh zakázky

V rámci našich služeb jsme provedli např. kalkulaci cash-flow, zejména ve vztahu k DPH (nároky na odpočet a krácení na vstupu). Následně se naše spolupráce rozšířila i na další projekty tohoto klienta, v rámci kterých standardně zajišťujeme obdobné kalkulace, projekce bilancí a obecné daňově-optimalizační procesy. Další oblastí, na kterou se momentálně soustředíme, je transakční poradenství, zejména přeměny společností a strukturování transakcí.  

V plánu je realizace holdingové struktury, jež pomůže optimalizaci peněžních toků a zpřehlednění vlastnických struktur. Předpokládáme také, že naše služby budou využity i v rámci nastavení transferových cen.

Závěr

APOGEO svými službami napomáhá významně snížit časové i finančních náklady plánovaných procesů. Za použití našich modelací a kalkulací se nám podařilo docílit významného zlepšení (urychlení) komunikace mezi klientem a bankami, primárně v oblasti úvěrování, což umožnilo progresivnější vývoj plánovaných projektů a celkové zlepšení cash-flow.

Další novinky z kategorie - Případové studie

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.