Restrukturalizace v oblasti stavebnictví

5.8.2013

picture

Zpět na výpis

Vyčlenění aktivit umožní soustředit se na klíčovou oblast podnikání.

Úvodní slovo

Pro významnou společnost PROMINECON Group (dále jen „PMC“) s dvacetiletým působením na českém trhu a realizací významných stavebních projektů APOGEO znalci a auditoři poskytli řešení v rámci osamostatnění některých projektů v oblasti realitního developmentu.

„Hledali jsme spolehlivé a profesionální experty, se kterými bychom mohli dlouhodobě spolupracovat. A proto úspěšně dokončená restrukturalizace proběhla pod vedením poradenské skupiny APOGEO. Skupina APOGEO opět potvrdila své vysoké standardy kvality, které jsou součástí garance jejich klientům.“

Petr Kuchár, generální ředitel

Průběh zakázky

V letech 2010 – 2012 jsme vypracovali znalecké posudky v rámci odštěpované části jmění, úplatných převodů mezi spřízněnými osobami i pro bankovní účely poradenství v oblasti účetnictví a přípravu na statutární audit. Cílem restrukturalizace bylo vytvořit samostatný pilíř v podnikání holdingu, jakož i soustředění všech aktivit v oblasti facility managementu do jediné společnosti PMC FACILITY a.s., která by měla být taktéž samostatným pilířem v podnikání celého holdingu v České republice.

Dokončení projektu proběhlo ve formě kombinace rozdělení odštěpením se vznikem dvou nových nástupnických společností a rozdělení odštěpením sloučením s přechodem části jmění do jedenácti nástupnických společností. V závěrečné fázi restrukturalizace skupiny jsme vytvořili čtvrtý pilíř podnikání, do kterého byly soustředěny aktivity v oblasti hotelových a ubytovacích služeb.

Závěr

Vyčlenění těchto aktivit umožnilo společnosti PMC soustředit se na klíčovou oblast podnikání holdingu, kterou je stavebnictví, a to zejména v oblasti podzemního stavitelství a ve výstavbě infrastrukturních projektů.

 

Další novinky z kategorie - Případové studie

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.