IFRS: Majetek a operativní leasing v příkladech

Téma

Víte, co vše můžete zahrnout do leasingu v rámci IFRS 16? Jak si poradit s vykazováním při nájmu na dobu neurčitou? A co vše se diametrálně liší v pohledu na majetek dle IFRS a ČÚS? Přihlaste se na seminář a získejte jistotu v oblasti, ve které se v praxi nejvíce chybuje!

Cíl online semináře

Na semináři budete seznámeni s jednotlivými standardy IFRS týkajících se majetku a operativního leasingu. Dozvíte se jak teoretické znalosti, tak i praktické příklady aplikace mezinárodních standardů na jednotlivé položky majetku. Obdržíte podklady včetně příkladů, které na kurzu společně vyřešíme a vysvětlíme si je. Procvičíte si teoretické znalosti, které následně budete aplikovat na konkrétní praktické příklady.

Po absolvování školní budete schopni rozlišovat mezi vykazováním dle IFRS a ČÚS. Získáte jistotu v oblasti vykazování a aplikace standardů IFRS na majetek společnosti. 

Program semináře (9:00-15:00)

  1. Dlouhodobý nehmotný majetek dle IAS 38
  2. Dlouhodobý hmotný majetek dle IAS 16
  3. Operativní leasing dle IFRS 16 – pronajímatel i nájemce
  4. Snížení hodnoty aktiv dle IAS 36
  5. Vykazování majetku dle IFRS ve finančních výkazech
  6. Rozdíly při vykazování dle IFRS a ČÚS ve finančních výkazech
  7. Porování IFRS a ČÚS v praktických příkladech
  8. Časté chyby

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro hlavní účetní, analytiky, účetní majetku a další pracovníky, kteří se ve své praxi setkávají s oblastí majetku dle IFRS a českých účetních předpisů.

Přednáší

  • Martin Košta (Senior Accountant)

Další informace

Jako účastník kurzu obdržíte CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který můžete využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání. V ceně semináře jsou podkladové materiály v elektronické podobě, občerstvení v průběhu semináře a kompletní nahrávka.

Kategorie

Kdy a kde

10.11.2021 od 9.00 hod.

Místo - adresa: Praha/ online

Cena Workshopu: 5490 Kč

Přihlásit se na seminář

V případě svého zájmu, prosíme, o potvrzení účasti co nejdříve, nejpozději však do 3.11.2021.


Nevybrali jste si školení? Nechte si zpracovat školení na míru.

Více informací
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.