Mladé lyžařské naděje se v Zásadě utkaly v obřím slalomu

30.1.2018

picture

Zpět na výpis

Leki Cup vstoupil do svého 3. ročníku. První závod seriálu se konal v sobotu 20. 1. a v neděli 21. 1. v Zásada Ski Centru. Závodu, který organizoval Ski club Harranti Harrachov, se účastnilo téměř 200 dětí z České republiky a Polska.

Mimo vítězů jednotlivých kategorií byl vyhlášen i absolutně nejrychlejší závodník a závodnice dne (bez rozdílu kategorie). Překvapením bylo, že nejrychlejší čas na trati dosáhla dívka (ročník 2007), která porazila i řadu favoritů z chlapeckých kategorií. Titul „Rakeťák“ si odnesla Klára Dupalová z TJ Bižuterie a Jan Knobloch ze Ski klubu Špindl. Cenou byl diplom podepsaný Radkem „Raketa“ Čermákem, českým rychlostním lyžařem, držitelem mnoha rychlostních rekordů v ČR i zahraničí.

Motivací pro děti po oba závodní dny byla mimo diplomů a medailí i možnost vyhrát řadu hodnotných cen, podepsané číslo od olympioničky Šárky Strachové nebo reprezentanta v alpském lyžování Kryštofa Krýzla a osobně převzít ceny z rukou akrobatické lyžařky Nikoly Sudové.

Mezi sponzory závodů v Zásadě patřilo mimojiné i velké díky skupině APOGEO.